-
Heeft iemand een idee hoe het zit met vluchten van en naar Hong Kong
-
-
Ikzelf ben bij de laatste geweest die komende van Hong Kong nog binnen mochten in de Filippijnen.
Vanaf gisteren mag en niemand die via Hong Kong (en de rest van China) komt nog in.
De Chinezen die hier op Cebu zitten kunnen nog wel terug en er zijn dan ook vluchten voorzien.
Wat mijn terugvlucht betreft dat weet ik nog niet maar dat is pas einde Maart.
Iemand die ik hier al jaren zie uit GB vliegt binnen een dag of zes naar huis met cathay airlines
via Hong Kong , dat kan dus nog op de moment.
Cebu loopt op de moment dus leeg van de Chinezen er zijn er nog maar een paar en waarschijnlijk binnen de kortste tijd geen meer.
Natuurlijk wil je niet te lang in Hong Kong airport verblijven nu maar meestal is het maar een kleine tussenstop.
Dit jaar heb ik de pech dat ik een uur of tien in de transferzone zou verblijven op de terugvlucht ,dat ga ik nog even bekijken of ik eventueel een andere vlucht via Doha , Singapore of … kan.
Als ik het juist heb is er vanuit Belgie een negatief reisadvies naar China , dus iets om rekening mee te houden.Vr Grts.
-
@onderwater: Waar is uw bewering (bron?) op gesteund dat u de laatste bent geweest die via HKG nog binnen mocht in Manila?
Zie tekst min. buit. zaken: “Het is mogelijk om veilig naar Hong Kong te reizen, maar verhoogde waakzaamheid is aangeraden” -
Volgens de website van de federale overheidsdienst buitenlandse zaken, worden reizigers afkomstig uit China, Hong Kong en Macao de toegang tot het land ontzegd.
-
Quote
weethetnie schreef:
@onderwater: Waar is uw bewering (bron?) op gesteund dat u de laatste bent geweest die via HKG nog binnen mocht in Manila?
Zie tekst min. buit. zaken: “Het is mogelijk om veilig naar Hong Kong te reizen, maar verhoogde waakzaamheid is aangeraden”Ten eerste ben ik nog nooit in Manila geweest in mijn leven en dat heb ik hier nooit neergezet .
Dat zou ook erg dom zijn om dan eerst naar Hong Kong te vliegen terwijl je rechtstreeks van Europa naar Manila kan.
Ik ben al vele jaren en iedere keer voor enkele maanden hier op Cebu geweest.
Als ik hier aangekomen ben zal ik zeker niet de allerlaatste geweest zijn die dag.
Hier komen op de dag dat ik hier aankom meerdere mensen aan die ik hier al jaren ken dat kunnen ook de laatste geweest zijn .
En hoe ik dat weet dat is vrij simpel de volgende dag heeft de president hier iedereen die van China komt ook de mensen die via de transitzone naar hiertoe wilde komen de toegang ontzegd. -
@ onderwater, Hans en Margo: inderdaad, ondertussen contact gehad via telefoon met Cathay Pacific en iedere passagier afkomstig van Hong Kong is de toegang tot Manila ontzegd. Dus ticket annuleren en een andere route zoeken is de enige optie.
Dank alleszins voor iedereen zijn reacties. -
Quote
weethetnie schreef:
@ onderwater, Hans en Margo: inderdaad, ondertussen contact gehad via telefoon met Cathay Pacific en iedere passagier afkomstig van Hong Kong is de toegang tot Manila ontzegd. Dus ticket annuleren en een andere route zoeken is de enige optie.
Dank alleszins voor iedereen zijn reacties.Opgelet met annuleren voorlopig alleen de vertrekkers tot het
eind van deze maand anders verlies je extra eurotjes -
Eergisteren was het tot 14feb, vandaag tot 29 feb…..denk niet dat dit zo snel opgelost geraakt, temeer dat je pas kan omboeken vanaf april.
-
Quote
Margo schreef:
Eergisteren was het tot 14feb, vandaag tot 29 feb…..denk niet dat dit zo snel opgelost geraakt, temeer dat je pas kan omboeken vanaf april.Margo ,
juist bericht gehad van vrienden die midden volgende maand naar hier toe komen.
dat zij al mochten annuleren.
zij hebben hun tickets wel via een reisbureau aangekocht.vr Groeten vanuit Marcosas.
-
Quote
onderwater schreef:
[quote]weethetnie schreef:
@ onderwater, Hans en Margo: inderdaad, ondertussen contact gehad via telefoon met Cathay Pacific en iedere passagier afkomstig van Hong Kong is de toegang tot Manila ontzegd. Dus ticket annuleren en een andere route zoeken is de enige optie.
Dank alleszins voor iedereen zijn reacties.Opgelet met annuleren voorlopig alleen de vertrekkers tot het
eind van deze maand anders verlies je extra eurotjesondertussen al verandert zie post hier boven.
-
Gratis omboeken op een andere datum kan ook, maar dat ligt niet in ieders mogelijkheden natuurlijk.
-
Beste Duikers,
Hieronder is het antwoord die ik heb gekregen van Cathay Pacific.
===============
Dear George,Thank you for your message.
We would like to inform you that between 04 February – 28 March 2020 any
person travelling directly from Mainland China, Hong Kong or Macao,
regardless of nationality, is not permitted to enter/ trnasit through
the Philippines. In this case, your clients can rebook or cancel the
booking without any fee.We hope to have informed you sufficiently at this point.
Best regards,
Joanna
Customer Contact Specialist
Global Contact Centres
T +31 707 – 709 574 -
@Johanna, hetzelfde bericht gekregen via telefoon. De verwerking van de terugbetaling verloopt echter trager dan verwacht gezien de vele annulaties. Maar terugbetaling zou integraal zijn. Mijn oorspronkelijke tickets zijn reeds verdwenen uit hun listing.
-
-
Quote
weethetnie schreef:
@Johanna, hetzelfde bericht gekregen via telefoon. De verwerking van de terugbetaling verloopt echter trager dan verwacht gezien de vele annulaties. Maar terugbetaling zou integraal zijn. Mijn oorspronkelijke tickets zijn reeds verdwenen uit hun listing.Hoi, heb je een mailtje gestuurd
Log in to reply.