-
Discussie
-
Hoi,
Iedereen die naar de Rode Zee gaat en biologische interesses heeft sakkert altijd over hetzelfde : “alles wat ik onderwater zie staat verspreid over 3 boeken want de ene boek heeft geen slakjes en de andere geen kraakbeenvissen en nog een andere geen kwallen of geen zeesterren.”
Bij mijn laatste Egypte-trip heb ik een boek gekocht, en na UREN gebruik op de WC stel ik vast dat ik het ultieme boek heb gevonden waar gewoon ALLES van Rode Zee beesten in staat !
De cover zei al “The definitive guide …”, maar wie gelooft dat nu ? 🙂Het boek is 15 x 21 x 3 cm en elk beest krijgt 1/3 pagina.
Er is eerst een normale zoölogische opdeling in hoofdstukken zodat je makkelijk navigeert.
Je krijgt per beest de Engelse naam, de universele Latijnse naam, gemiddeld volwassen formaat, visuele omschrijving, biologie (inclusief gevaren en bijzonderheden) en dan nog het leefgebied. Er zijn zo meer dan 1200 modellekes in terug te vinden, allemaal met (mooie !) foto en voor velen ook nog een kleine tekening van de juvenielen.CORAL REEF GUIDE
RED SEA
door Ewald Lieske & Robert F. Meyers
Gepubliceerd door Harper Collins en gedistribueerd door hun Osiris Office.
ISBN 0 00 774173 1
384 pag.
Adviesprijs : 30 euroIn luchthaven- en andere winkeltjes makkelijk herkenbaar.
Voorpagina : blackspotted sweetlips op achtergrond van paars zacht koraal met witte titel en namen auteurs.
Rechterkant : duidelijke verdeling van 3 vissen per pagina zichbaar, ook bij het dichtgeklapte boek.Als je ooit 1 Rode Zee beestenboek koopt, dan is dit zonder twijfel de allerbeste keuze !
* Update :
is sinds 2006 ook in het Nederlands verkrijgbaar onder de titel “De Koraalriffengids voor de Rode Zee” met ISBN nummer 90 5920 543 X of 978 90 5920 543 7.
Hij is anno 2011 nog altijd bij uitstek de meest volledige referentie voor de Rode Zee !De Debelius die lager vermeld wordt heeft mooie foto’s maar is zeer onvolledig.